Oszczędność paliwa dzięki monitorowaniu GPS: Praktyczne wskazówki dla kierowców i właścicieli flot

29 kwietnia 2023

Paliwo to jeden z największych kosztów w każdej firmie transportowej. Przeciętny samochód ciężarowy, w zależności od załadunku i trasy, jaką się porusza, spala 30-40 l paliwa na 100 km. Przy założeniu, że obecnie cena za litr wynosi 6,50 PLN, koszt przejechania 100 km przy spalaniu 35 l / 100 km wynosi 227,50 PLN. Przy trasie 1000 km to już jest 2275 PLN.

Jak można zmniejszyć ilość spalanego paliwa i obniżyć koszty? Jest na to wiele sposobów.

Optymalizacja tras

Systemy GPS pomagają w planowaniu efektywnych tras, minimalizując czas, odległość i ilość przystanków potrzebną do dotarcia do celu. Wykorzystaj narzędzia GPS do planowania optymalnych tras oraz unikania korków i stref o ograniczonym ruchu.

Monitorowanie stylu jazdy

GPS może pomóc w monitorowaniu zachowań kierowców, takich jak przyspieszanie, hamowanie i prędkość. Właściciele flot mogą analizować te dane, aby identyfikować i szkolić kierowców, którzy prowadzą w sposób mniej ekonomiczny. Zachęcaj kierowców do jazdy w sposób bardziej ekonomiczny, np. przez unikanie gwałtownego przyspieszania czy hamowania.

Monitorowanie zużycia paliwa

Systemy GPS mogą śledzić zużycie paliwa w czasie rzeczywistym, co umożliwia właścicielom flot szybką identyfikację problemów i opracowanie strategii oszczędzania paliwa. Monitoruj zużycie paliwa i wprowadzaj korekty w stylu jazdy czy trasach, aby zmniejszyć koszty paliwa.

Redukcja czasu przestoju

GPS pozwala na monitorowanie czasu przestoju pojazdów, co może być szczególnie ważne dla flot z dużymi ilościami paliwa. Właściciele flot mogą analizować te dane, aby zidentyfikować i wprowadzić zmiany, które zmniejszą niepotrzebne przestojowe zużycie paliwa. Przeprowadź przegląd procedur i harmonogramów, aby zminimalizować czas przestoju i niepotrzebne zużycie paliwa.

Serwisowanie i konserwacja

Regularne serwisowanie i konserwacja pojazdów mogą pomóc utrzymać je w optymalnym stanie, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Systemy GPS mogą pomóc w monitorowaniu harmonogramów serwisowych i przypominać o przeglądach. Dbaj o regularne serwisowanie i konserwację pojazdów, aby utrzymać je w optymalnym stanie i zmniejszyć zużycie paliwa.

System śledzenia pojazdów i urządzenia Petrovision pozwalają śledzić położenie, stan pojazdu, zużycie paliwa. Możliwe jest także analizowanie i planowanie lepszych tras, generowanie kilometrówki, obsługa e-TOLL i SENT. Więcej informacji znajduje się tutaj:

Śledzenie pojazdów GPS

Wdrożenie tych wskazówek w praktyce pomoże kierowcom i właścicielom flot zoptymalizować zużycie paliwa, co przyczyni się do oszczędności finansowych i zmniejszenia emisji CO2. Skorzystają nie tylko firmy transportowe, lecz także środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze rozwiązania charakteryzuje stabilność działania, niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, nie idziemy na kompromisy.

Kadra profesjonalnych programistów i inżynierów zapewni najwyższą jakość zarówno od strony oprogramowania, jak i fizycznego wykonania naszych produktów. Nie oszczędzamy i nie idziemy na łatwiznę. Gwarantujemy stabilność działania naszych rozwiązań oraz ich użyteczność.

Nasze urządzenia służące do śledzenia GPS charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością (do 0.5 m) oraz bogatym zakresem funkcji. Jeśli posiadasz flotę aut osobowych, autobusów czy ciężarówek, chcesz śledzić prywatne auto przez 1 dzień lub monitorować położenie GPS cennego ładunku - nasze rozwiązania są wlaśnie dla Ciebie.

OPINIE KLIENTÓW

Na Pana Piotra zawsze można liczyć. Realizacja wykonana profesjonalnie, terminowo, wszystko zrobione na czas. Nie jest to pierwszy raz, kiedy korzystaliśmy z usług firmy Petrovision oraz na pewno nie ostatni.
Łukasz P., Warszawa
Dzięki użyciu systemu Autobserwacja nie mamy już problemów z ginącym paliwem. Dodatkowo jest lepsza kontrola nad flotą, można zapobiec wielu problemom. Koszt systemu jest nieporównanie niski do tego, jakie daje on nam korzyści. Jedyne czego żałuę, to że nie zainstalowaliśmy sobie tego systemu wcześniej.
Przemysław R., Bydgoszcz
Monitorowanie autobusu pozwala mi spać spokojnie, gdy moje dziecko jest na wycieczce szkolnej. Wiem, gdzie znajduje się autobus, mogę to sprawdzić o każdej porze dnia i nocy. Nie muszę co chwilę dzwonić do córki i pytać, czy wszystko w porządku.
Jolanta G., Poznań
Fundusze Europejskie

PETROVISION PIOTR KACZMAREK realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zakup usługi doradczej o charakterze prorozwojowym polegającej na wsparciu prowadzenia i rozwoju działalności przedsiębiorstwa poprzez wejście na nowe rynki zbytu i rozszerzenie oferty produktowej przedsiębiorstwa. Kwota dofinansowania: 104 348,75 zł.

Fundusze Europejskie

PIOTR KACZMAREK PETROVISION realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Ekspansja eksportowa firmy PETROVISION Piotr Kaczmarek na rynkach Zatoki Perskiej”

Celem projektu jest budowa międzynarodowej sieci sprzedaży rejestratorów GPS i technologii informatycznej autorstwa Petrovision poprzez pozyskanie partnerów handlowych na wybranych rynkach krajów Zatoki Perskiej

Dofinansowanie projektu z UE: 93 200 PLN