Chcesz zainstalować kamerkę w samochodzie? Nie w Austrii

24 września 2023

Kamerki samochodowe, znane również jako dashcamy, stały się niezwykle popularne na całym świecie jako narzędzie do dokumentowania incydentów drogowych. Chociaż są one powszechnie stosowane w wielu krajach, w Austrii są one surowo zakazane. Jak to się stało i dlaczego? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu.

Kiedy i dlaczego wprowadzono zakaz?

Zakaz użycia kamer samochodowych w Austrii został wprowadzony w 2014 roku. Główną przyczyną tego zakazu jest ochrona prywatności. Austria jest krajem, który bardzo poważnie podchodzi do ochrony danych osobowych. Uważa się, że użycie kamer samochodowych narusza prawa do prywatności, ponieważ rejestrują one nie tylko incydenty drogowe, ale również osoby i pojazdy, które mogą znajdować się w polu widzenia kamery.

Jakie są kary?

Zgodnie z austriackim prawem, osoby, które używają kamer samochodowych, mogą zostać ukarane grzywną do 10 000 euro. W przypadku powtórnego naruszenia, grzywna może wzrosnąć do 25 000 euro. Niezależnie od tego, czy materiał z kamery jest publikowany czy nie, samo użycie kamery samochodowej jest uważane za naruszenie prawa.

Podsumowanie

Choć kamerki samochodowe mogą wydawać się niezastąpione dla bezpieczeństwa na drodze, Austria stoi na stanowisku, że ochrona prywatności jest ważniejsza. Wprowadzenie surowych kar za użycie kamer samochodowych jest odzwierciedleniem tej filozofii. Pamiętajmy, że zasady mogą się różnić w zależności od kraju, dlatego zawsze warto znać lokalne przepisy dotyczące korzystania z takich urządzeń.

1 komentarz

  1. dawid_k pisze:

    Mój znajomy przekonał się o tym na własnej skórze. Za żadne skarby nie chcieli dać upomnienia – od razu mandat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze rozwiązania charakteryzuje stabilność działania, niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, nie idziemy na kompromisy.

Kadra profesjonalnych programistów i inżynierów zapewni najwyższą jakość zarówno od strony oprogramowania, jak i fizycznego wykonania naszych produktów. Nie oszczędzamy i nie idziemy na łatwiznę. Gwarantujemy stabilność działania naszych rozwiązań oraz ich użyteczność.

Nasze urządzenia służące do śledzenia GPS charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością (do 0.5 m) oraz bogatym zakresem funkcji. Jeśli posiadasz flotę aut osobowych, autobusów czy ciężarówek, chcesz śledzić prywatne auto przez 1 dzień lub monitorować położenie GPS cennego ładunku - nasze rozwiązania są wlaśnie dla Ciebie.

OPINIE KLIENTÓW

Na Pana Piotra zawsze można liczyć. Realizacja wykonana profesjonalnie, terminowo, wszystko zrobione na czas. Nie jest to pierwszy raz, kiedy korzystaliśmy z usług firmy Petrovision oraz na pewno nie ostatni.
Łukasz P., Warszawa
Dzięki użyciu systemu Autobserwacja nie mamy już problemów z ginącym paliwem. Dodatkowo jest lepsza kontrola nad flotą, można zapobiec wielu problemom. Koszt systemu jest nieporównanie niski do tego, jakie daje on nam korzyści. Jedyne czego żałuę, to że nie zainstalowaliśmy sobie tego systemu wcześniej.
Przemysław R., Bydgoszcz
Monitorowanie autobusu pozwala mi spać spokojnie, gdy moje dziecko jest na wycieczce szkolnej. Wiem, gdzie znajduje się autobus, mogę to sprawdzić o każdej porze dnia i nocy. Nie muszę co chwilę dzwonić do córki i pytać, czy wszystko w porządku.
Jolanta G., Poznań
Fundusze Europejskie

PETROVISION PIOTR KACZMAREK realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zakup usługi doradczej o charakterze prorozwojowym polegającej na wsparciu prowadzenia i rozwoju działalności przedsiębiorstwa poprzez wejście na nowe rynki zbytu i rozszerzenie oferty produktowej przedsiębiorstwa. Kwota dofinansowania: 104 348,75 zł.

Fundusze Europejskie

PIOTR KACZMAREK PETROVISION realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Ekspansja eksportowa firmy PETROVISION Piotr Kaczmarek na rynkach Zatoki Perskiej”

Celem projektu jest budowa międzynarodowej sieci sprzedaży rejestratorów GPS i technologii informatycznej autorstwa Petrovision poprzez pozyskanie partnerów handlowych na wybranych rynkach krajów Zatoki Perskiej

Dofinansowanie projektu z UE: 93 200 PLN