Sieci komputerowe

Sieć komputerowa to określenie znane chyba wszystkim mniej lub bardziej zaawansowanym użytkownikom systemów komputerowych.

Poprzez sieć komputerową następuje wymiana danych. Z jednego urządzenia (np. drukarka sieciowa) może korzystać kilkunastu użytkowników, co w sposób oczywisty daje natychmiast wymierne efekty. Dodanie kolejnych urządzeń do sieci odbywa się w sposób niemalże natychmiastowy. Wszystkie te zalety sieci komputerowych w połączeniu z umiarkowanymi cenami kabli i urządzeń sieciowych, powodują szybki ich rozwój.

Obecny postęp technologiczny nie warunkuje wielkości sieci. Uzależnione to jest jedynie od potrzeb użytkowników. Stosując odpowiednie technologie i materiały, ani odległość, ani sprzęt czy też oprogramowanie nie ogranicza ich.

Ze względu na wielkość i rodzaj połączeń, sieci można podzielić na sieci lo­kalne (LAN - Local Area Network) i rozległe (WAN -Wide Area Network).

Sieć LAN, charakteryzuje niewielki zasięg, ograniczony z reguły do jednego obiektu lub do kilku kilometrów. Firma nasza zajmuje się jedynie sieciami LAN i tylko w nich się specjalizujemy.

Dzięki naszej wiedzy i długoletniemu doświadczeniu, możemy zaproponować naszym klientom optymalne rozwiązanie zarówno co do funkcjonalności jak i ceny. Oferowane przez nas systemy oparte są o najnowocześniejsze urządzenia z zaawansowanymi technologiami a jednocześnie rozwiązania o wysokiej niezawodności i funkcjonalności.

Zajmujemy się wyłącznie sieciami dla obiektów komercyjnych (biurowce, centra handlowe).

Sieci komputerowe budujemy w kategori 5e i 6.

Charakterystyka naszych sieci: