Systemy alarmowe

Zadaniem systemów alarmowych (sygnalizacji włamania i napadu-SSWiN) jest ochrona obiektu oraz przebywających w nim ludzi przed włamaniem i napadem.

Systemem SSWiN zabezpieczyć można każdy obiekt bez względu na jego wielkość i przeznaczenie. Może to być budynek mieszkalny jedno lub wielorodzinny a nawet całe osiedle. Może to być także budynek użyteczności publicznej, biurowiec, magazyn, sklep czy zakład produkcyjny.

Dzięki naszej wiedzy i długoletniemu doświadczeniu, możemy zaproponować naszym klientom optymalne rozwiązanie zarówno co do funkcjonalności jak i ceny. Oferowane przez nas systemy oparte są o najnowocześniejsze urządzenia z zaawansowanymi technologiami a jednocześnie rozwiązania o wysokiej niezawodności i funkcjonalności. Może spełniać on nie tylko rolę systemu antywłamaniowego ale także systemu informującego o zaistniałych zagrożeniach (pożar, ulatniający się gaz czy tlenek węgla).

Przy projektowaniu systemu, zwracamy uwagę, aby zaproponowane rozwiązanie nie generowało fałszywych alarmów. Taki "fałszywy" system denerwuje i "znieczula" użytkownika. Po pewnym czasie nikt już nie będzie reagował na sygnały generowane przez system, nawet przy realnym zagrożeniu. A tutaj skutki mogą być tragiczne. Jednocześnie taki system nie spełni podstawowej roli przy zaangażowaniu "wyrzuconych w błoto" środków finansowych.

Pomagamy klientowi na całym etapie realizacji sytemu-począwszy od zdefiniowania zagrożeń, przez projektowanie systemu, instalację i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Priorytetem SSWiN jest jak najszybsze wykrycie zagrożenia i przekazanie informacji o zaistniałym zagrożeniu odpowiednim służbom i właścicielowi/użytkownikowi obiektu. Jedynie prawidłowe współdziałanie wszystkich elementów systemu SSWiN daje gwarancję, że system spełni swoje zadania w momencie zagrożenia.

W skład podstawowego systemu SSWiN wchodzi:

Przy systemach SSWiN zaleca się ochronę obwodową, która pozwala na wykrycie potencjalnego intruza zanim dostanie się jeszcze do obiektu.